Kövess minket

Natúr vagy biokozmetika?

Egyéb

Natúr vagy biokozmetika?

Natúr vagy biokozmetika?

Mi a különbség a natúr és biokozmetika között?

Biokozmetika? A fő különbség az, hogy biokozmetikumot gyártó cég bizonyítási kötelezettsége, hogy a felhasznált nyersanyagok nem csak természetes jellegűek, hanem biogazdálkodásból származnak.

Tiltott anyagok a BIO kozmetikában: 

  • állati összetevők (kivéve a méhviaszt és a gyapjú alkoholt),
  • szintetikus szinező anyagok,
  • szintetikusan előallított illatanyagok (kivéve az esszenciális olajok),
  • szintetikus tartósítószerek (kivéve a benzoésav és a szorbinsav),
  • kőolajból előállított anyagok, paraffín vagy vazelín,
  • tilos a vegyi UV szűrők alkalmazása,
  • nem kisérleteznek állatokon,
  • az összetevők nem készülhetnek nanotechnológiával.

Attól, hogy a termék nevében szerepel a bio szó, nem biztos, hogy tényleg biokozmetikum. Magyarországon a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. minősíti a biokozmetikumokat. Feltétele az, hogy minimum 95 százaléka biogazdálkozásból származzon.

Én a biokezmetikát, főként terhes nőknek, gyerekeknek és minden olyan személynek ajánlom, akik tudatosan vigyáznak arra, hogy mikor, mit és hogyan jutattnak a szervezetükbe.  Mivel csak természetes alapanyagokat tartalmaz, ezért nem agresszív, nem feltétlenül gyógyítja meg az adott bőrproblémát, de támogatja a bőr természetes egyensúlyát, erejét.

Mi a NATÚR kozmetika?

  • nem használnak szintetikus anyagokat, csak természeteset mint például növényi olajak…
  • nem használnak szintetikus színanyagokat, illatanyagokat, szilikont, paraffint…
  • természetes konzerváló anyagokat tartalmaznak, mint pl. (Illóolaj, antioxidáns), csak az engedélyezett természetazonos konzerválószereket használnak: benzoesavakat és sóit, szorbinsavakat és sóit, ethilésztert, szalicilt… Ezeket viszont fel kell tüntetni a terméken!

A natúr kozmetikai termékek előállításához kizárólag természetes eredetű alapanyagokat használhatnak. A természetes összetevőket viszont nem biztos, hogy bioelőírások szerint termesztették. Így előfordulhat, hogy a kozmetikai termék, növényvédőszer- maradékot, vagy az állati eredetű összetevőknél gyógyszermaradványt tartalmaz. NE tévesszen meg bennünket a „100%”-ig természetes, natúr… Mindig nézzük meg az összetevők listáját (INCI). 

Mit jelent az, hogy INCI?

INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), ennél a rövidítésnél találjuk meg az adott termék összetevőit. Csökkenő sorrendben szerepelnek az összetevők, tehát az első helyen szerepel az, amiből a legtöbb van. Ezek a megnevezések nem magyarul vannak írva, viszont az interneten találhatunk több hatóanyagelemző oldalt.

 

Tovább olvasom...
Neked ajánlott:
Hozzászólás

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Ajánló: Egyéb

Fentre
%d bloggers like this: